Štvrtá cenová

Autor: Ivan Bindas | 21.9.2013 o 12:17 | (upravené 21.9.2013 o 13:05) Karma článku: 8,26 | Prečítané:  549x

Zábery z konania nášho zákonarného orgánu menom parlament, by sa dali kľudne porovnávať s niektorou z prebiehajúcich reality show, či už Farmou, alebo s Vyvolenými. Smutné však na tomto je to, že aktérmi parlamentnej reality show boli zástupcovia parlamentu, ľudia, ktorí nás zastupujú, ľudia, ktorí svojou pracovnou aktivitou do istej miery ovplyvňujú spoločenské dianie a aj atmosféru v tejto spoločnosti.                Súboj o figurínu predsedu vlády niesol náznaky krčmovej aktivity, ktorú skôr možno vídať v istých reštauračných zariadeniach, ktoré zvykneme radiť k tým nižším.Smutné a komické na tomto krčmovo- parlamentnom dianí je to, že aktérmi boli naši volení zástupcovia, ktorí si tento súboj pravdepodobne vybrali ako istú formu parlamentnej diskusie, a ešte smutnejšie na tejto skutočnosti je, že táto " diskusná" forma sa odohrala na parlamentnej pôde, ktorá svojou úrovňou má patriť do kategórie číslo jedna.mala by byť istým modelom poskytujúcim konštruktívne a progresívne správanie a konštruktívne formy riešenia aj konfliktových situácii.

Je škoda, že aktéri zatiaľ spoločnosti poskytujú len ukážky a " vzorové" modely regresívnych foriem správania a nekonštruktívnych riešení vzniknutých situácii. S trochou nadhľadu si môžeme povedať aj " takáto forma riešení je možná".

Skúsme sa pozrieť na interpretáciu takýchto foriem správania a riešenia vzniknutej situácie zo strany predsedu parlamentu. " Išlo o bežnú strkanicu", " jedni ťahajú tam a druhí ťahajú sem", to by mohla povedať možno učiteľka materskej škôlky / nechcem sa dotknúť profesionality pedagógov týchto zariadení, lebo často sú na oveľa vyššej verbálnej úrovni/, rodičom detí, ktorí sa hádajú o autičko, alebo bábiku v materskej škôlke, avšak takáto forma zhodnotenia vzniknutej situácie je nedôstojná zo strany predsedu parlamentu.

Takáto forma zľahčovania posúva hranice prejavov správania sa parlamentných zástupcov stále nižšie a nižšie.Táto forma verbálného precedensu vedie k tomu,že volení zástupcovia môžu prekračovať hranice parlamentnej slušnosti stále viac a viac. A nejde tu len o parlamentnu slušnosť. Ak sa bude riešenie takýchto situácii znižovať na úrove"kto prvý začal parlamentnu bitku", čo môžeme očakávať od parlamentu v budúcnosti?

Áno parlament nie fabrika ako nás predseda parlamentu informoval, to všetci však veľmi dobre vieme.Len podotýkam, že takáto forma riešenia konfliktov by sa vo fabrike netolerovala.Je naivné si myslieť, že niektorí zo zamestnancov ak by konal pod vplyvom návykovej látky by ešte ostal v súčasnosti na svojom pracovnom mieste a vo svojom pracovnom zaradení.Vo fabrike určite nie, v parlamente " veď nič sa nedeje".

Na druhej strane verejnosť dostala vizuálny obraz o kvalite tých, ktorí nás " vedú", o kvalite tých, ktorým máme dôverovať, že nás aj niekam dovedú....Kam na to si mnohí z nás už odpoveď dali.

A predsa ak chcem byť optimista tak takú formu správania, takýto obsah riešenia situácii, ktorí sme mali možnosť vidieť aj počuť môže byť námetom pre komerčné televízie na vznik novej realty show PARLAMENT.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Branci pýtajú peniaze na domobranu. Končia na súkromnom účte

Výzvou na posielanie finančných príspevkov sa už zaoberá polícia.

KOMENTÁRE

Zmizne dôkaz o krytí Bašternáka?

Inšpekcia koná, akoby kryla ľudí, ktorí vlani zmarili raziu u developera.


Už ste čítali?